Svarīgs moments daiļslidošanas ekipējumam – SLIDU IZVĒLE

Iesācējiem

Daiļslidošanas iesācēju viena no lielākajām problēmām ir pareizo slidu izvēle sev vai saviem bērniem. Bieži vien, vairāk nepalasot vai nepajautājot, tiek iegādāti plastmasas zābaciņi ar daiļslidošanai absolūti nepiemērotiem asmeņiem, vai arī plāni slidu zābaciņi, kas lokās un mēdz ielūzt jau pie pirmajām slodzēm. Tādējādi tiek ne tikai nelietderīgi iztērēta nauda, bet arī netiek sasniegts cerētais rezultāts, jo ar nepiemērotiem zābaciņiem un asmeņiem slidotājs nespēj atbilstoši trenēties un apgūt daiļslidošanas elementus. Jāpiebilst gan, ka ir redzēti dažādi scenāriji- sākot no daiļslidošanas slidu iegādes Maxima veikalos un tamlīdzīgi vai arī ar visdārgāko un labas cietības slidu zābaciņu un visaugstākās kvalitātes asmeņu iegādes pilnīgam iesācējam, ar kādām tiek slidots Eiropas un Pasaules līmeņa daiļslidošanas sacensībās. Kā parasti patiesība ir kaut kur pa vidu.

Ieteikums

Tiem, kas vēl nekad nav saskārušies iepriekš ar šo sporta veidu. Doties uz kādu no Rīgā esošajiem daiļslidošanas veikaliem. Tādi ir divi – atrodas VOLVO hallē Imantā un Liepājas ielā 7, Āgenskalnā. Jautājiet daiļslidošanas klubu treneriem par piemērotākā modeļa zābaciņu un asmeņu iegādi. Jo vienkāršāks modelis slidām, jo cena tām ir zemāka. Ir iespējams nopirkt jau gatavu komplektu t.i. zābaciņš jau ir ar pieskrūvētu asmeni. Visticamāk jau ar fabrikas asinājumu, kas atvieglina slidot uzsākšanas procesu. Ja augstākas kvalitātes zābaciņi un asmeņi, tie tiek pārdoti atsevišķi, jo slidotājs izvēlas sev piemērotāko modeli gan vieniem, gan otriem.

Slidas

Sīkāk par daiļslidošanas zābaciņu modeļiem – nosaukšu dažus :

  • Jackson skates,
  • Risport skates,
  • GAM skates,
  • Riedell skates,
  • Edea skates ,
  • GRAF,
  • u.c.

Tie būtu populārākie daiļslidotāju vidū. Katram no šiem modeļiem ir atšķirīgi piemērotības varianti- cietība ( jo labāka līmeņa sportists, jo slidu zābaciņš ir sarežģītāks un ar lielāku cietību ). Šeit atkal ir jāvadās no konkrēta slidotāja līmeņa- ja viņš ir iesācējs, tad pilnīgi pietiek ar vienkāršāka līmeņa slidām, ja vairāk zinošs ar labāku prasmi, tad arī slidas būs labāka līmeņa.

Asmeņi

Līdzīgi ir arī ar slidu asmeņiem. Ir vairāku veidu slidu asmeņi, piemēram : Jackson Ultima, MK, Paramount, John Wilson u.c., kas sīkāk arī piedāvā atšķirīgus asmeņu veidus dažādām sportistu prasībām. Šeit, izvēloties, būtu jāvadās no konkrētā slidotāja prasmēm. Ir asmeņi, kas piemēroti iesācēju prasībām, soļiem, vienkāršajiem lēcieniem, ir asmeņi, kas ir piemēroti divkāršajiem lēcieniem un sarežģītākām piruetēm, Ir asmeņi, kas piemēroti trīskāršajiem lēcieniem , trešā un ceturtā līmeņa piruetēm. Tātad izvēlamies savām prasmēm un prasībām atbilstošo.

Izmērs

Gadās situācijas, kurās vecāki, gribēdami ieekonomēt un rēķinoties ar to, ka bērna kāja mēdz ātri izaugt – iegādājas pat divus izmērus lielāku zābaciņu, kā nepieciešams. Tas nav pareizi! Slida ir jājūt, taču lielākā zābaciņā bērnam kāja “staigās “. Bērnam būs diskomforts un cerētie rezultāti izpaliks. Lietotās slidas, kurām nav noslidots slidu asmenis un zābaciņš ir pieklājīgā izskatā var pārdot nākošajam slidotājam. Tas ir labāks veids ekonomijai, lai par zemāku cenu iegādātos nepieciešamo modeli.