Treniņi

Nometnes

Sacensības

Kādam sagatavotības līmenim ir paredzētas daiļslidošanas nodarbības?

Nekādam! Var ierasties kā balta lapa – bez priekšzināšanām un izbaudīt apmācību procesu visā tās krāšņumā. Mūsu treneri prot samērā ātri apmācīt bērnus jau no 3 gadu vecuma un “uzlikt” uz slidām.

Kāds ekipējums nepieciešams, lai varētu piedalīties pirmajā treniņā?

Dodoties pie mums uz pirmo nodarbību, būtu jāpadomā par piemērotu apģērbu, kurš būtu atbilstošs ledus treniņam. Apģērbam ir jābūt pietiekami ērtam un siltam, lai netraucētu kustības un lai bērns arī nenosaltu. Piemēram, krekliņu ar garām rokām, siltu džemperīti, vestīti un cimdus (var arī ūdens necaurlaidīgos slēpošanas cimdus iesākumā). Cepurīte un ķivere ( var būt no velosipēda). Lielākajiem iesācējiem ķivere netiek prasīta. Ieteicams mazākajiem slidotājiem uzvilkt zeķubikses un pa virsu siltus legingus.

Kas attiecas uz slidām, tad pirmajās nodarbībās slidas var noīrēt ledus hallē. Taču sākot nopietnāk trenēties, šīs slidas gan nebūtu piemērotas. Tad ieteicams iegādāties savas slidas specializētajos daiļslidošanas veikalos. Tādi Rīgā ir divi : Liepājas ielā 7 un pie VOLVO ledus halles daiļslidošanas veikals. Ja vecāki dodas uz Igauniju (Tartu, Tallinu) vai uz Lietuvu ( Kauņu), tad arī šajās pilsētās arī ir specializētie daiļslidošanas veikali, kur var iegādāties slidošanai visu nepieciešamo ( slidas, apģērbu, cimdus, bandanu utt.)

Kur norisinās daiļslidošanas treniņi ikdienā?

Ar klubu mēs bāzējamies Ozolniekos, Stadiona ielā 5, OZO ledushallē. Tās dēvējam par savām “mājām”.

Taču nodarbības notiek arī Piņķos “Inbox” ledus hallē, Babītes pag., un Mārupes ledushallē, Kantora ielā 128, Mārupē.

Kā es varu noteikt vai man ir piemērotas daiļslidošanas nodarbības?

Mūsu kolektīvs ir balstīts uz savstarpēju cieņu un trenera loma mūsu klubā ir īpaša. Atnākot pēc nodarbību grafika, uz slidošanas nodarbību, ir iespējams skatīties treniņus (skatīšanās ir bezmaksas), taču ar trenera atļauju.

Būšana klātienē ļaus sajust iekšējo kluba noskaņu un sparast cik lielu lomu tavā ikdienā turpmāk varētu ieņemt daiļslidošana.

Ņem vērā, ka bez trenera atļaujas nedrīkst patvaļīgi fotogrāfēt un filmēt.

Kādas ir nodarbību izmaksas?

Ir iespēja apmeklēt atsevišķas apmācības nodarbības un mēneša abonaments, kurš iekļauj daudzpusīgu bērna prasmju attīstīšanas iespēju.

Atsevišķu nodarbību apmaksu biežāk izvēlās bērni un jaunieši, kuri nav pārliecināti, ka vēlās piedalīties sacensībās un attīstīt sportiskas iemaņas daiļslidošanā.

Mēneša abonaments ir piemērots, ja bērns ar vecākiem ir nolēmis, ka vēlās trenēties un apgūt jau sportiskas un padziļinātas iemaņas.

Vairāk par nodarbības izmaksām, skatīt šeit!

 

Tiem bērniem, kas uz klubu nāk pirmo reizi pirmos 2 mēnešus maksa par:

Viena atsevišķa ledus nodarbība kluba audzēkņiem 15 
Atsevišķa Horeogrāfijas vai Sausā treniņa nodarbība 3 €

Bērniem un jauniešiem pēc 2. mēneša nodarbību izmaksas:

Viena atsevišķa ledus nodarbība kluba audzēkņiem 20
Atsevišķa Horeogrāfijas vai Sausā treniņa nodarbība 5 €
  • Visiem kluba audzēkņiem ir iespējams iegādāties mēneša abonementu, maksa 350 €. Kluba audzēkņi, kuri iegādājas abonementu, iegūst tiesības arī uz papildus treniņiem ar treneriem ārpus kluba nodarbību laika. Par individuālajiem treniņiem tie kluba audzēkņi, kas ir iegādājušies mēneša abonementu, vienojas ar treneri atsevišķi.Mēneša abonements ietver sevī visas nodarbības ( ledus treniņi, horeogrāfija, sausie treniņi ) mēnesī.

Kad var piedalīties daiļslidošanas sacensībās?

Kad bērns jau stabili turās uz ledus un prot izpildīt pamatelementus var veidot sacensību programmu ar kuru startēt sacensībās.

Ar ko vasaras nometne atšķiras no parastajiem treniņiem ?

Nometnes dalībnieki tiek pieskatīti visu dienu, visi dalībnieki pusdieno kafejnīcā Meka. Brīvajā laikā tiek baudīta Ozolnieku skaistā apkārtne un daba, svaigais gaiss. Tiem dalībniekiem, kas vēlas, tiek nodrošinātas nakšņošanas iespējas Ozolnieku Sporta centrā.

Jāpiebilst, ka vasaras nometne ir sporta nometne, tāpēc tās dalībnieki nopietni trenējas, mācās būt patstāvīgi, tikt galā paši ar ģērbšanos, slidu sasiešanu, uzturēt kārtībā savu ģērbtuves vietu utt. Dažiem vecākiem pat ir brīnums, ka izrādās bērns var daudz vairāk izdarīt pats, nekā pirms nometnes.

No ārzemju slidotājiem dzirdēti salīdzinājumi, ka pie viņiem treniņos bērniem netiek pievērsta liela uzmanība, nerunājot vēl par kādu individuālu pieeju. Tāpēc, redzot reālu progresu pēc mūsu nometnes, vecāki ir patiešām priecīgi un gandarīti par paveikto.

Profesionālu treneru vadībā

Katram trenerim aiz muguras ir neatkārtojama ledus pieredze, visi ir ļoti aktīvi, neatlaidīgi un prasmīgi, apmācot jaunos daiļslidotājus. Mūsu daiļslidošanas kluba treneru pamatsastāvs ir Ieva Pujāte, Deniss Balandins, Diāna Garā, Jeļena Garkušina. Jāpiebilst, ka klubā valda ģimeniska atmosfēra, kas labvēlīgi ietekmē treniņu procesu. Visiem treneriem ir nepieciešamā izglītība un pieredze darbam ar bērniem. Mūsu kluba bērnu labie sasniegumi sacensībās runā paši par sevi.

Kā norisinās daiļslidošanas sportistu sagatavošana?

Saviem audzēkņiem piedāvājam kompleksus treniņus, kas sevī ietver gan 1 stundu treniņu uz ledus, gan 1 stundu treniņu ārpus ledus, piemēram, horeogrāfiju vai sauso treniņu. Kopā divas stundas dienā. Treniņu nodarbības notiek parasti piecas dienas nedēļā. Tātad sportists, kas apmeklē visus treniņus, nedēļā trenējas 10 stundas. Treniņu stundu skaits ir atkarīgs no audzēkņa mērķiem un sagatavotības līmeņa.

Mūsu priekšrocības

Individuāla pieeja

Katrs esam savādāks, tādēļ izprotot katra audzēkņa vajadzības un motivāciju arī sniedzam savu profesinālo atbalstu.

Ērti pieejamās vietās

Mūsu regulārās treniņu nodarbības notiek Ozolniekos OZO ledus hallē, Ozolnieku Sporta centrā un Inbox ledus hallē - Piņķos, Babītes novadā, un arī Mārupes ledus hallē.

Atbalsts no OZO kluba

Mēneša abonamenta īpašniekiem ir tiesības uz individuāliem treniņiem.

Atbalsts no treneriem

Treneri ir atsaucīgi un pieredzes bagāti, lai palīdzētu sagatavot sacensību programmas OZO daiļslidošanas kluba biedriem.

Augsta pašmotivācija

Bagātā treneru daiļslidošanas pieredze, ļauj izvēlēties slidotājiem motivējošākās pieejas piemērošanu, lai katrs sasniegtu savus individuālos mērķus.

Nodarbības

Treniņu nodarbībās audzēkņi tiek dalīti vairākās grupās. Tas tiek darīts, ņemot vērā daiļslidotāja slidošanas līmeni un prasmes.

Mums ir iesācēju grupa- bērniem, kas sākuši tikko slidot, vai pavisam nesen.

Vidējā līmeņa grupa, kurā slido bērni jau ar lielāku pieredzi un labākām prasmēm.

Vecākā grupa, kurā sportisti jau ir ar labām slidošanas prasmēm un pieredzi.

Katrai grupa ir savs treneris, kurš atbild par savu grupu un audzēkņu sagatavošanu dažādām sacensībām, pēc nepieciešamības- par programmu sastādīšanu. Sausie treniņi notiek pie savas grupas trenera. Horeogrāfiju pasniedz profesionāli horeogrāfi ar akadēmisko baleta izglītību un pieredzi.

Pieteikties

Sacensības

OZO Daiļslidošanas kluba audzēkņi regulāri piedalās daudzās sacensībās gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Esam izaudzinājuši labus daiļslidotājus, kas ar panākumiem startē starptautiskās sacensībās, izcīnot uzvaras, ar ko ļoti lepojamies.

Esam iecienījuši Latvijā tādas sacensības kā Volvo Cup vai Ventspils Pērle, taču labprāt braucam arī uz Daugavpili, Ogri un Jelgavu. Ārpus Latvijas braucam biežāk uz Tallinu, Tartu vai Kauņu, bet esam piedalijušies sacensībās arī Somijā un Holandē, Polijā un Zviedrijā. Arī pats OZO Daiļslidošanas klubs rīko starptautiskas sacensības vairākas reizes gada Ozolniekos, kas ir kupli apmeklētas, ar dalībniekiem gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Tuvākās OZO kluba rīkotās sacensības būs 8., 9. decembrī.

Vairāk

Nometnes

Katru vasaru OZO Daiļslidošanas klubs rīko vairākas vasaras sporta nometnes daiļslidotājiem. Vasara ir tas laiks, kad bērniem nav skolas slodzes, līdz ar to arī brīvāks laiks un labākas iespējas nodarboties ar sportu.

Mūsu vasaras nometnes ir atklātas nometnes, tāpēc tajās ir dota iespēja piedalīties ne tikai kluba bērniem, bet arī daiļslidotājiem no citiem klubiem un citām valstīm. 2018.gada nometnē, piemēram, piedalījās slidotāji no:

Beļģijas ;

Anglijas;

Maltas;

Austrijas;

Krievijas.

Parasti saka, ka daiļslidotāji progresē visintensīvāk tieši vasaras nometņu laikā un ziemā treniņu laikā atstrādā to, ko sasnieguši vasarā.

Vairāk
1

Piesakies uz tikšanos nodarbības laikā!

Tikšanās laikā iepazīsimies un klātienē varēsiet apskatīt, novērtēt nodarbību procesu, aprunāties ar citiem vecākiem līdzjutējiem.
2

Atvediet bērnu uz nodarbībām

Bērns iepazīsies ar savu ķermeni un savām spējām slidot.
3

Ļaujiet bērnam nospraust savus mērķus

Atbalsts un ticība bērnam un viņa spējām no vecākiem, veicinās savstarpējo tuvību. Lai bērns sasniegtu sportisko progresu šajā sporta veidā - vecāku iesaiste un atbalsts ir neaizstājams.

Ļoti ātri un prasmīgi spējam “uzlikt” bērnu uz slidām. OZO daiļslidošanas klubā šis process aizņem tikai aptuveni nedēļu.  Protams, tā ir tikai bāzes slidošana un sarežģītāku elementu apmācība aizņem krietni ilgāku laiku.

Liela uzmanība tiek pievērsta slidot prasmei, kas izceļ katra sportista sniegumu uz ledus. OZO daiļslidošanas klubs tiecās vairāk par lēcienu un griezienu apmācību. Tas kompensējās sacensībās, jo augstāku punktu skaitu saņem tieši sportisti ar labākām slidošanas prasmēm.

Vecākās grupas audzēkņi ar labiem panākumiem jau mācās  trīskāršos lēcienus, kurus var iemācīt tikai tad, ja ir pareizi iemācīta lēcienu tehnika. Lepojamies ar savu vecākās grupas treneri Denisu Balandinu, kuram tas izdodas.